1. Dzisiaj w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i w Książnicach odpust. Uroczyste sumy o godz. 1200.

– W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
– We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Pamiętajmy o modlitwie za papieża Franciszka. Składka tego dnia do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. Świętopietrze).
– W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
– W piątek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.
– W sobotę święto św. Tomasza Apostoła.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 1700.
W czwartek i piątek Adoracje połączone z peregrynacją.
W sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 1700.
Do chorych z posługą sakramentalną udam się w I piątek od godz. 830.

4. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 199 do 210.

5. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście w ostatnią niedzielę, tj. trzecią niedzielę miesiąca, na cele parafialne, te złożone na tacę i te wpłacone na konto parafialne. Wszystkich ofiarodawców polecam przez ręce Fatimskiej Pani Dobremu Bogu.
Pragnę Wam Kochani serdecznie podziękować, za ogrom życzeń, za modlitwę, za życzliwość i wszelkie wsparcie jakich mogłem doświadczać w ostatnim czasie. Niech Bóg za to dobro Wam wynagrodzi.

6. Wszystkim solenizantom, jubilatom najbliższych dni życzę obfitości łask od Pana, opieki nasz Fatimskiej Pani i ludzkiej życzliwości.

7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Sylwestra Mordec. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

8. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.
Obraz przybędzie do nas w czwartek 1 lipca na godz. 1730, następnego dnia przekazany będzie do parafii MBNP w Mielcu.

Program peregrynacji w naszej parafii:

Czwartek (1.07)

1730 – powitanie i wprowadzenie do kościoła
1800 – Msza św. z homilią
1840 – czuwanie prowadzone przez AGM
2030 – Różaniec i Apel Jasnogórski

Piątek (2.07)

630 – godzinki
700 – Msza św.
730 – Adoracja pierwszo piątkowa
800 – 1600: modlitewne czuwanie /prowadzą róże różańcowe/

800 – Róża św. Pawła i św. Małgorzaty
900 – Róża św. Teresy i św. Elżbiety
1000 – Róża św. Ojca Pio i św. Faustyny
1100 – Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus
1200 – Dzieci i Młodzież
1300 – Róża św. Rity i św. Kingi
1400 – Róża św. Anny
1500 – Róża św. Wojciecha i św. Jana Pawła II
1600 – Apostolska Grupa Młodzieżowa
1715 – Akt zawierzenia i pożegnanie Obrazu

1730 – nabożeństwo pierwszo piątkowe i Msza św.