Ogłoszenia 1 Niedziela Wielkiego Postu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.

 

  1. W środę na godz. 1630 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne, przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

  1. W czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

– Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę godz. o 1430,

– Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 1500.

Gorąco i serdecznie zachęcam Was Drodzy Parafianie do udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni z numerów od 151 do 165.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj z racji 3 niedzieli miesiąca na tacę w kopertach czy wpłacane na konto parafialne. Niech wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców Pan obdarza swym błogosławieństwem, a Maryja, Pani Fatimska wyprasza zdroje łask.

 

  1. Ruszyła Akcja Wielkanocne Dzieło Caritas Diecezji Tarnowskiej 2024. Możemy i my włączyć się w nią przez zakup baranków i paschalików wielkanocnych.

Są także Skarbonki ćwiczeń duchowych. Gdyby ktoś chciał, czy to indywidualnie czy w gronie rodzinnym dołączyć do wspólnej jałmużny wielkopostnej, można taką skarbonkę zabrać, by w Wielki Piątek swoją jałmużnę złożyć przy Ołtarzu.

 

  1. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu organizuje Katechezę przedmałżeńską, w formie warsztatów dla par narzeczonych. Odbędzie się ona 9-10 marca (sobota-niedziela). Zgłoszenia telefonicznie lub przez pocztę internetową do 3 marca. Koszt od pary 100 zł.

 

  1. Dyrektor Zespołu Szkół w Trześni informuje, że od dnia 19 lutego 2024 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Od 21 lutego 2024 r. rozpoczynają się zapisy do Publicznego Samorządowego Przedszkola w Trześni.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.