Ogłoszenia 1 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. W tym tygodniu:
W poniedziałek święto św. Andrzeja, Apostoła.
W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
W piątek dzień modlitw za bezrobotnych.
W następną niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundację Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Roraty, Mszę wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700 Zachęcam do udziału w tych Mszach, szczególnie dzieci, także poprzez transmisję z naszej strony internetowej. Jest to okazja do lepszego przygotowania do Bożego Narodzenia oraz do ostatniego spotkania z Chrystusem na końcu czasów. Bardzo proszę, aby dzieci, i te które będą w kościele i te łączące się przez internet miały przygotowane lampiony.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Mszę św. w te dni o godz. 630 i 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1600. Spowiedź święta w środę od godz. 1530.
Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 800. Gdyby ktoś z jakiejś przyczyny nie mógł przyjąć posługi kapłańskiej, to bardzo proszę to zgłosić.

5. Katachezy przed przyjęciem sakramentów świętych:
Dzieci z klasy 3 zapraszam w pierwszy czwartek na godz. 1700.
Młodzież z klasy 7 i 8 zapraszam w pierwszy piątek na godz. 1700.

6. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, Mieszkańców Woli Chorzowskiej, od numeru 80 do numerów 91.

7. Na spotkaniu z panami sołtysami oraz przedstawicielami grup duszpasterskich, Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego, wspólnie ustaliliśmy, a myślę że jest to w zamyśle nas wszystkich, że grobowiec na grobie śp. Ks. Prałata Wojciecha Chochoła, będzie wotum wdzięczności od wszystkich parafian. W związku z tym będzie zorganizowana zbiórka na ten cel z ramienia parafii, a taka jeszcze nie była organizowana. Przedstawiciele grup duszpasterskich przejdą z kwestą, a gdyby się ktoś obawiał takiej formy, z przyczyn pandemii, będzie mógł wpłacić dobrowolną ofiarę na ten cel, na konto parafialne, dostępne na stronie parafii.

8. W następną, pierwsza niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

9. Z naszej rodziny parafialnej, w minionym tygodniu, odeszli do wieczności śp. Janina i Jan Leśniak, małżonkowie, którzy w tym roku przeżywali piękny jubileusz 55-lecia małżeństwa. Polecamy ich nieśmiertelne duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…