1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.

2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

3. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę o 1430,
gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.

Gorąco i serdecznie zachęcam Was Drodzy Parafianie do udziału w tych nabożeństwach, które będą również transmitowane na stronie parafialnej.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i ubrały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni za obwodnicą, numery 23 oraz od 30 do 34.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

7. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych, będą prowadzone w Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu na Osiedlu. Dla zainteresowanych szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Obok niej jest także w formie podręcznego kalendarza Ewangelia – słowo na każdy dzień. Praktyczna rzecz dla tych, którzy pragną żyć Bożym słowem.