2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, w naszej diecezji jest Niedzielą Synodalną. To również Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ich dzieło będzie można wesprzeć ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Pragnę przypomnieć, nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę o 1430,
gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.
Gorąco i serdecznie zachęcam Was Drodzy Parafianie do udziału w tych nabożeństwach, które będą również transmitowane na stronie parafialnej.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. W środę okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od godz. 1530. O godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św.

6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia święto św. Kazimierza Królewicza. Msze św. o godz. 630 i 1700.

7. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 1600. O godz. 1630 Droga Krzyżowa. Msze św. o godz. 630 i 1700.
Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

8. W sobotę nabożeństwo z okazji pierwszej soboty miesiąca o godz. 1600. Msze św. o godz. 630 i 1700.

9. Katechezy w ramach przygotowań do sakramentów świętych:
– w czwartek zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami na godz. 1600.
– w piątek zapraszam kl. 7 oraz kl. 8 wraz z rodzicami na godz. 1600.

10. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, numery od 6 do 16.

11. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła, jak i te comiesięczne, jakie składacie na tacę czy wpłacając na konto parafialne. Wszystkich ofiarodawców polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.

12. W ramach akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadzane są baranki oraz paschaliki wielkanocne. Paschalik można wykorzystać podczas Liturgii w Wielką Sobotę, a następnie postawić na świątecznym stole. Można też zapalić go na grobie najbliższych. Ofiary złożone przy okazji tej akcji przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. Baranki i paschaliki można nabywać w zakrystii.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Marię Surowiec z Trześni. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…