Ogłoszenia 1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Dzisiaj w naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji bp Andrzeju Jeżu w 12. rocznicę święceń biskupich.

2. Roraty, Msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci. Jest to okazja do lepszego przygotowania swych serc, aby mógł w nich narodzić się i zamieszkać Zbawiciel, Jezus Chrystus. Bardzo proszę, aby dzieci na Roraty przynosiły lampiony oraz serduszka z papieru, na których będzie napisany dobry uczynek i podpis dziecka. Dzieci, których serduszka będą wylosowane zabiorą figurkę Matki Bożej czy też aniołka, by im towarzyszyli podczas modlitwy w domu, a następnego dnia przyniosą przed Roratami i postawią na Ołtarzu.

W poniedziałek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP,
We wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła,
W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1600. Spowiedź święta w środę od godz. 1530. Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 800.

5. Katechezy przed przyjęciem sakramentów świętych:
Dzieci z klasy 3 wraz z rodzicami zapraszam w pierwszy czwartek na godz. 1700.
Młodzież z klasy 7 i 8 w pierwszy piątek na godz. 1700.

6. W następną niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień, w 2 niedzielę Adwentu, błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które młodzież rozniesie do naszych domów.

7. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Mościsk, ulice Rudnik i Wojska Polskiego. Bóg zapłać również za pomoc przy pracach minionego tygodnia, dekoracji adwentowej. Niech Fatimska Pani wyprasza wam i waszym rodzinom błogosławieństwo od Pana na każdy dzień.