Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie czy odmówienie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.
  • w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
  • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w przyszłą niedzielę. Będzie to także Dzień Dziękczynienia w Polsce.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych od poniedziałku. W dni powszednie o godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1745 nabożeństwo czerwcowe i po nim Msza św. zaś w niedziele po sumie. Od najbliższej niedzieli Msze św. niedzielne o godz. 700, 900 i 1030.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w środę od godz. 1630. Skorzystajmy ze spowiedzi św. w tym dniu.

  • W pierwszy czwartek o godz. 1700 Adoracja z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W pierwszy piątek o godz. 1700 Adoracja i modlitwa za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800.
  • W pierwszą sobotę nabożeństwo o godz. 1700. Msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 630 i 1800.

Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 800. Jeżeli ktoś z chorych obawia się obecnej sytuacji i nie życzy sobie odwiedzin to bardzo proszę o wcześniejsze zgłoszenie.

6. W związku ze zniesieniem limitu uczestników nabożeństw w kościele i odwołaniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach w naszej parafialnej świątyni w dni powszednie, niedziele i święta. Pół godziny przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

7. Dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały kościół i ubierały kwiatami. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 155 do 164 oraz 343. Bóg zapłać za ofiary jakie składacie na cele parafialne.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba czy artykuł „Jaka jest recepta na wychowanie świętego dziecka?”.

9. Nastąpiła zmiana co terminu bierzmowania. Dla kandydatów z naszej parafii odbędzie się ono 9 czerwca (wtorek) o godz. 1800 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. W związku z tym Msza św. tego dnia w naszym kościele będzie tylko o godz. 630. Spotkanie młodzieży z kl. VIII i ich rodziców we wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, które jest jednym z kryteriów dopuszczenia do sakramentu, w sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 1800. Szczegóły na spotkaniu formacyjnym we wtorek.

10. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu wyjątkowo w sobotę 6 czerwca b.r. o godz. 1900. Zaproszone są również te pary, które zawarły już małżeństwo, a jeszcze nie uczestniczyły w dniu skupienia.

11. Kurs przedmałżeński odbędzie się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w dniach 11–14 czerwca 2020 r. w następujących godzinach:
Czwartek (11.06) – 1900-2100,
Piątek (12.06) – 1900-2100,
Sobota (13.06) – 1700-1900,
Niedziela (14.06) – 1900-2100.
Zapisy podczas pierwszego spotkania.