Ogłoszenia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, na cele parafialne, jak i te wpłacane na konto parafialne.

3. W liturgii tygodnia:
– we wtorek wspomnienie św. Jacka, prezbitera,
– w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i dok. Kośc.
– w sobotę wspomnienie św. Piusa X, pap.

4. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, w naszej parafii odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej. Msze św. o godz. 700, 900 i uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1100. Bardzo proszę o niesienie na procesji chorągwi i feretronu Matki Bożej Fatimskiej Różę różańcową św. Jana Pawła II zelator Leszek Gracz, feretronu Dzieci Fatimskich Dziewczęcą Służbę Maryjną. O niesienie baldachimu proszę naszą Ochotniczą Straż Pożarną. Na procesję zapraszam serdecznie dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatków. Wszystkich gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania uroczystości odpustowych.

5. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 247 do 262.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Stanisława Sowę. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …