Ogłoszenia Wniebowstąpienie Pańskie

adminOgłoszenia

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400, w tym tygodniu poprzedzone Nowenną do Ducha Świętego, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

3. W poniedziałek zapraszam Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

5. W środę, czwartek i piątek kandydaci do bierzmowania będą przeżywać Triduum przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Rozpoczęcie o godz. 1730 i następnie Msza św. Otaczajmy ich swoją modlitwą w tym szczególnym dla nich czasie, jak Maryja Apostołów w Wieczerniku.

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. za sprzątanie i udekorowanie naszego parafialnego kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 131 do 139.

7. Wydany jest album, kościoły diecezji tarnowskiej. W T. VI są strony poświęcone naszemu parafialnemu kościołowi. Gdyby ktoś chciał nabyć taki album dla siebie czy też jako prezent dla kogoś na różne okazje, może to uczynić w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę druhowie z OSP Trześń będą po Mszach św. rozdawać maseczki.

9. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Biskup diecezjalny Andrzej Jeż. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pasterzu i tych, którym patronuje św. Andrzej Bobola. Wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy obfitości Bożych łask i opieki naszej Fatimskiej Pani.