Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu

adminOgłoszenia

V niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna, dawniej nazywany pierwszy tydzień Męki Pańskiej. Krzyże w kościele zostały zasłonięte.

        Trwajmy Bracia i Siostry na modlitwie w intencjach ustania epidemii wirusa. Codziennie o godz. 2030 włączony będzie dzwon. Niech to będzie dla nas wszystkich sygnał, aby duchowo łączyć się z całą rodziną parafialną na wspólnej modlitwie różańcowej w naszych domach w gronie najbliższych. Zachęcam, aby po zakończeniu Różańca wspólnie odśpiewać apel maryjny w łączności z Duchową Stolicą Polski.

        W ramach akcji „Wielkanocne Dzieło Caritas” baranki wielkanocne i paschaliki są do nabycia przy głównych drzwiach kościoła. Paschaliki można postawić na świątecznym stole rodzinnym, czy też zapalić na grobach naszych bliskich zmarłych.

        Kościół w ciągu dnia jest otwarty. Zachęcam do nawiedzenia kościoła i powierzenia się Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani, pamiętając o zaleceniach, by nie było jednocześnie więcej niż 5 osób.

        Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu, mieszkańców Trześni numery od 70 do 77.

        W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. W obecnej sytuacji, epidemii wirusa, zachęcam do komunii świętej duchowej.

W I piątek zachęcam do wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym, do odprawienia Drogi Krzyżowej i wspólnego uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej w mediach połączonej z komunią duchową.