Ogłoszenia Uroczystość Narodzenia Pańskiego

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pana trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.

2. W liturgii Oktawy Bożego Narodzenia:
– jutro (w poniedziałek) św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zachęcam do udziału we Mszy św., a będą one o godz. 700, 900 i 1030. Składka tego dnia na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie owsa;
– we wtorek św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
– w środę Świętych Młodzianków Męczenników. O godz. 1630 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św., a po niej młodzież z Grupy Apostolskiej zaprasza na wspólne kolędowanie przy żłóbku.
Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc;
– w piątek Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. w tym dniu o godz. 700 i 1700;
– w sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok rozpoczniemy o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. z kazaniem podsumowującym rok 2022 w naszej rodzinie parafialnej;
– w przyszłą niedzielę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok).

3. W drugi dzień Świąt 26 grudnia, na Mszy św. o godz. 1030, uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Tu wielkiepodziękowania dzieciom, młodzieży, rodzicom; tym wszystkim którzy zaangażowali się tak licznie i ochotnie w tą piękną akcję „Kolędy misyjnej”. Kolędnicy będą odwiedzać nasze domy 27 grudnia od godz. 1000. Przyjmując młodych misjonarzy włączmy się w to wspólne dzieło budujące Jedną Wielką Rodzinę Dzieci Bożych.

4. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz kościół parafialny. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, parafian z Ławnicy z numerów od 7 do 17.

5. Pragnę gorąco podziękować za wszelką pomoc, dzięki której możemy uroczyście przeżywać ten szczególny czas:
– za przygotowanie szopki rodzinom z Trześni-Rudziska,
– za świąteczny wystrój wnętrza kościoła rodzinom z Osiedla Mościska,
– za przygotowanie oświetlenia wokół kościoła mieszkańcom Woli Chorzelowskiej,
– za wszelkie inne prace, Waszą pomoc.
Serdeczne podziękowania także za ogrom życzeń, nadesłanych pocztą tradycyjną, elektroniczną, jak i składane osobiście.

6. W tym roku Kolęda, wizyta duszpasterska, będzie miała tradycyjny charakter.
Program na najbliższe dni:
– we wtorek 27 grudnia od godz. 900, Oś. Mościska ul. Pogodna,
– w środę 28 grudnia od godz. 900, Oś. Mościska ul. W. Polskiego, ul. Rudnik, ul. Spokojna,
– w czwartek 29 grudnia od godz. 900, Trześń- Rudziska od nr 1 do numerów 29,
– w piątek 30 grudnia od godz. 900, pozostałe numery Trześni za obwodnicą oraz Ławnica, rozpoczęcie od domów przy lotnisku.

7. Trwając w oktawie Narodzenia Pańskiego życzę Wam Siostry i Bracia, aby radość tych dni które przeżywamy wypełniała każdą chwilę waszego życia i waszych rodzin. W tym duchu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.