Ogłoszenia Uroczystość Najświętszej Trójcy

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1745, w niedzielę po sumie.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

4. w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 700 oraz 900 z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Intencja zamówiona na wieczorną Mszę św. tego dnia będzie odprawiona o godz. 700. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązkowym.
Włączmy się wspólnie do przygotowania tej Uroczystości. Zapraszam dzieci, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, strażaków do niesienia baldachimu. DSM do niesienia feretronu dzieci fatimskich, róże różańcowe do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej.

O przygotowanie ołtarzy na placu kościelnym bardzo proszę:
I ołtarz mieszkańcy Trześni – Juwa Wojciech, Turkosz Mateusz, Hudy Antoni, Drożdż Michał, Krępa Ignacy.
II ołtarz mieszkańcy Mościsk z ul. Spokojnej.
III ołtarz mieszkańcy Trześni – Brzychcy Mariusz, Ciemięga Dariusz, Madeja Jarosław, Skiba Emilia, Wilk Stanisław, Bielat Jacek
IV ołtarz mieszkańcy Woli Chorzelowskiej – Wroński Jerzy, Glica Łukasz, Staśko Robert, Piękoś Sebastian
W poniedziałek na godz 1700 zapraszam przedstawicieli poszczególnych grup przygotowujących ołtarze na spotkanie organizacyjne.

Udekorujmy okna naszych domów symbolami eucharystycznymi na czas Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. Składka w tym dniu przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 1800.

5. W piątek wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników,

6. W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. To także 13 dzień miesiąca czerwca, Dzień Fatimski. Zapraszam na różaniec pokutny połączony z procesją eucharystyczną. Dzieci z klasy czwartej proszę o niesienie Różańca.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały kościół i ubierały kwiatami. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześnia, numery od 165 do 175A.
Serdeczne podziękowania za pomoc przy koszeniu i grabieniu trawy w minionym tygodniu i ofiary jakie składacie na cele parafialne, także te wpłacane na konto parafii.

9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.