Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania, nawrócenia i nadziei.

2. W liturgii tygodnia: – w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; – we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; – w czwartek św. Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy, męczenników.

3. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Osiedla Mościska, z ul. Pogodnej numery od 1 do 16.

4. Bóg zapłać wam wielkie drodzy parafianie, za ofiary składane dzisiaj na tace, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, czy też wpłacane na konto parafialne. W sezonie grzewczym ofiary te będą przeznaczone na opłaty za gaz, za ogrzewanie kościoła. Pragnę również gorąco podziękować panom za szereg prac wykonywanych w minionym tygodniu. Między innymi za wyprostowanie krat i zrobienie stopnia niwelującego wysokość pierwszego stopnia przy głównym wejściu do kościoła. Wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców polecam przez ręce naszej Fatimskiej Pani Dobremu Bogu.

5. W dzisiejszą Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, co teraz uczynimy przed Najświętszym Sakramentem.