Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele o godz. 1700.
Po Mszach świętych zbiórka do puszek Caritas, będąca włączeniem się w pomoc humanitarną.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek św. Cecylia, dziewica i męczennica,
– w środę św. Andrzej Dung-Lac prezbiter i Towarzysze, męczennicy.

3. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z numerów od 92 do 102.

4. Bóg zapłać wam wielkie, drodzy parafianie, za ofiary składane przy okazji trzeciej niedzieli miesiąca na tace, wpłacane na konto parafialne. W sezonie grzewczym ofiary te będą przeznaczane na opłaty za gaz, za ogrzewanie kościoła.

5. Pragnę przypomnieć, że wszelkie prace wykonywane na parafialnym cmentarzu przez jakąkolwiek firmę, powinny być wcześniej zgłaszane w kancelarii parafialnej. Można też konsultować owe prace z panem grabarzem. Funkcję grabarską w naszej parafii, po tym jak wcześniejsi panowie grabarze dobrowolnie zrezygnowali z tej funkcji, pełni pan Jan Tabor.

6. W dzisiejszą Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, co za chwilę uczynimy.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Kazimierę Gracz, a także Hieronima Gałdę, którego pogrzeb będzie w środę. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…