Ogłoszenia Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa

adminOgłoszenia

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji dzień jubileuszy małżeńskich.

2. W poniedziałek Świętych Młodzianków Męczenników. Msza św. o godz. 630 i 1700.

3. W środę o godz. 1630 Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Na godz. 1900 młodzież z Grupy Apostolskiej zaprasza na wspólne kolędowanie przy żłóbku.

4. W czwartek zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok rozpoczniemy o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. z kazaniem podsumowującym rok 2020 w naszej rodzinie parafialnej.

5. W piątek – Oktawy Bożego Narodzenia – będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień nowego roku i pierwszy piątek miesiąca. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. To także pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1700. O godz. 1600 nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia udam się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 800.

7. Bardzo proszę o porządkowanie naszego kościoła wyznaczone rodziny z ul. Pogodnej Osiedla Mościska nr od 1 do 15. Proszę, aby uczynić to w poniedziałek.

8. Pragnę gorąco podziękować za wszelką pomoc, dzięki której możemy uroczyście przeżywać ten szczególny czas.

– dziękuję za przygotowanie oświetlenia wokół kościoła mieszkańcom Woli Chorzelowskiej,
– za świąteczny wystrój wnętrza kościoła rodzinom z Osiedla Mościska,
– za przygotowanie szopki rodzinom z Trześni-Rudziska.

Serdeczne podziękowania także za ogrom życzeń, które napływały pocztą tradycyjną, elektroniczną, jak i składane osobiście.

9. W tym roku z powodu koronawirusa nie będzie tradycyjnej kolędy, jak słyszeliśmy w zarządzeniu ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Będą sprawowane Msze św. za rodziny z poszczególnych części parafii od przyszłego tygodnia. Ich porządek i szczegóły podam w przyszłą niedzielę.

10. Trwając w oktawie Narodzenia Pańskiego życzę Wam Siostry i Bracia, aby radość tych dni które przeżywamy wypełniała każdą chwilę waszego życia i waszych rodzin. W tym duchu przyjmijcie przyjmijcie Boże błogosławieństwo.