Ogłoszenia Odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej – 21 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W naszej rodzinie parafialnej przeżywamy dzisiaj Odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej.

2. Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji z Bogiem jak i rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

3. W liturgii tygodnia:
– we wtorek św. Bartłomieja, Apostoła – święto,
– w czwartek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – uroczystość, Msze św. o godz. 700 i 1800,
– w piątek św. Moniki – wspomnienie,
– w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie.

4. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 270 do 282.

5. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego przeżywania dzisiejszych uroczystości odpustowych:
Ks. Robertowi Stachowiczowi, kapelanowi Szpitala im. św. Jana Pawła II w Krakowie, za przewodniczenie Uroczystej Sumie Odpustowej i wygłoszone słowo Boże, wszystkim obecnym kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom Komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, Róży Różańcowej św. Jana Pawła II zel. Leszek Gracz za niesienie chorągwi i Feretronu Matki Bożej Fatimskiej, naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym i niesienie baldachimu. Dziękuję osobom posługującym na plebani.
Wam kochani za obecność, za wspólną modlitwę Bóg zapłać.
Wszystkich wspierających, dobrodziejów polecam Boże opiece i naszej Fatimskiej Pani.

Błogosławionego tygodnia.