Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy szczególne, najistotniejsze Święta Wielkanocne. Zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad „śmiercią, piekłem i szatanem”.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030, transmitowane z naszego kościoła. Pamiętajmy o zaleceniach, aby we Mszy uczestniczyło do 5 osób. W pierwszej kolejności osoby, które zamówiły intencje na daną Mszę św.

3. Od wtorku nabożeństwa w naszym kościele według czasu letniego. Msze św. rano bez zmian o godz. 630, zaś wieczorem o godz. 1800.

4. Zachęcam do nawiedzania naszego kościoła, zwłaszcza teraz w Oktawie Wielkiej Nocy, by Zmartwychwstałemu Panu powierzać siebie, swoich bliskich, pamiętając o zaleceniach.

5. W tym tygodniu:

  • Poniedziałek – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej,
  • Wtorek – Święto Chrztu Polski,
  • Czwartek – 93 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI,
  • Sobota – Diecezjalne Święto Caritas.

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

7. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Pragnę serdecznie podziękować za waszą dobroć, życzliwość, za waszą modlitwę i ofiary jakie składacie przy różnych okazjach, także te wpłacone na konto parafialne. Pragnę wyrazić wdzięczność za pomoc przy dekoracji naszego kościoła w tych dniach, za zakupione kwiaty. Wielkie podziękowania również osobom, które utworzyły parafialną stronę internetową (jest cały czas w budowie), przygotowały możliwość transmisji internetowej nabożeństw z naszej świątyni. Dziękuję także pszczelarzom za ofiarowany piękny Paschał do naszego kościoła i do kaplicy cmentarnej. Wszystkich ofiarodawców, ludzi dobrej woli polecam Bożej opiece i naszej Fatimskiej Pani.

9. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorowanie kościoła w minionym tygodniu i bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 79 do 92A.

10. Trwajmy Bracia i Siostry na modlitwie w intencji ustania epidemii wirusa. Przypominam. Codziennie o godz. 2030 włączony będzie dzwon na rozpoczęcie wspólnej modlitwy różańcowej w naszych domach.