Ogłoszenia Jezusa Chrystusa Króla Wrzechświata

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania, nawrócenia i nadziei.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we wtorek 14. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji
bpa Andrzeja Jeża;

– w środę rozpoczęcie Nowenny przed Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP;

– w czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła;

 

  1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1700, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600.
    W pierwszy piątek na godz. 1600 zapraszam młodzież z kl. 7 i 8 na spotkanie liturgiczne w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Spowiedź święta w środę od godz. 1530.

W piątek o godz. 800 z posługą sakramentalną udam się do chorych, których odwiedzam w pierwsze piątki i do tych, których odwiedzam przed świętami.

 

  1. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni, nr-y za obwodnicą od 1 do 5 oraz od 20 do 22 C.

 

  1. Parafa św. Marka w Mielcu – Rzochowie organizuje samolotową pielgrzymkę – Śladami Siostry Łucji – do Portugalii i Hiszpanii od 5 do 12 lipca 2024. W programie mi.in. Fatima, Santiago de Compostela oraz wiele innych miejsc. Więcej informacji w parafii w Rzochowie lub na stronie facebookowej rzochowskiej Parafii.

 

  1. W dzisiejszą Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, co teraz uczynimy przed Najświętszym Sakramentem.