Ogłoszenia 9 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem dziękczynienia w Polsce.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna, dzisiaj po sumie, na tygodniu po Mszy o godz. 1800.

 

  1. W tym tygodniu:

– W poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

– W środę św. Bonifacego, bpa i męcz. Spowiedź św. w środę od godz. 1630.

– W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją eucharystyczną na zakończenie oktawy o godz. 1800.

Tego dnia pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. będzie także o godz. 630 i o 1700 nabożeństwo powołaniowe.

– W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. o godz. 630 i o godz. 1800 Msza św. z procesją eucharystyczną. O godz. 1700 nabożeństwo wynagradzające. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Do chorych udam się tego dnia od godz. 800.

– W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. W odpowiedzi na prośbę biskupa ordynariusza w dniach 29-30 czerwca rusza Mielecka Piesza Pielgrzymka do Tuchowa w int. młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 600. Zapisy w kancelarii parafialnej MBNP do 21 czerwca. Koszt 30 zł.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 291 do 309.

 

  1. Pragnę wyrazić Wam, drodzy parafianie, ogromną wdzięczność za wspólne przygotowanie i przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznej.

Dziękuję rodzinom, które przygotowały poszczególne ołtarze. Za dekorację wzdłuż trasy procesji. Bóg zapłać Ministrantom, Lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, tym którzy nieśli chorągwie i figurę MB Fatimskiej, Strażakom z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska.

Wielkie Bóg zapłać za wspólne adorowanie Jezusa Eucharystycznego przy czterech ołtarzach.