Ogłoszenia 8 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni o ducha pokuty.

2. Adoracją po każdej Mszy św. rozpoczynamy również dzisiaj nabożeństwo czterdziestogodzinne. Ciąg dalszy nabożeństwa jutro i pojutrze.

Program:

Poniedziałek: o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.

Na godz. 1300 zapraszam mieszkańców Mościsk.

Na godz. 1400 mieszkańców Woli Chorzelowskiej od nr 1 domy wzdłuż drogi do Zapola do nr 65.

Na godz. 1500 mieszkańców Woli Chorzelowskiej z pozostałych numerów.

Na godz. 1600 zapraszam młodzież.

Wtorek: o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.

Na godz. 1300 zapraszam mieszkańców z za obwodnicy tj. Ławnica oraz Trześń Rudziska i Wiry.

Na godz. 1400 mieszkańców Trześni z ul. głównej.

Na godz. 1500 pozostałych mieszkańców Trześni z Błoniarzy, ulicy przy kościele, Hyjkówki, przy lesie.

Na godz. 1600 zapraszam dzieci.

Zachęcam Was drodzy parafianie do udziału w tym szczególnym nabożeństwie. Znajdźmy choć odrobinę czasu, aby Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie powierzyć siebie, swoją rodzinę, codzienne, życiowe sprawy, aby czas Wielkiego Postu przeżyć jak najowocniej.

Członków Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej czy z innych Grup Duszpasterski zachęcam do prowadzenia Adoracji, modlitwy, śpiewu, chwili ciszy. W pierwszej ławce będą mikrofony i materiały pomocnicze do prowadzenia Adoracji.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900 i 1700. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób między 18 a 60 rokiem życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia).

W środę popielcową okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. o 700 i 900 oraz od godz. 1600. Rozpocznijmy czas Wielkiego Postu z czystym sercem.

4. Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa: piątek o godz. 1630, niedziela godz. 1430

Gorzkie Żale: niedziela godz. 1500

5. W Wielkim Poście Msze św. w niedzielę będą o godz. 700, 900 i po gorzkich żalach, które będą o 1500.

6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i ubrały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 49 do 58.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1700, Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1600. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 800.

8. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:
W czwartek na 1600 zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami.
W piątek na 1600 zapraszam kl. 7 i 8 wraz z rodzicami.