Ogłoszenia 6 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Adoracją po każdej Mszy św. rozpoczynamy również dzisiaj nabożeństwo czterdziestogodzinne. Ciąg dalszy nabożeństwa jutro i pojutrze.

Program:

Poniedziałek:
O godz. 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.
Na godz. 1300 zapraszam mieszkańców Mościsk.
Na godz. 1400 mieszkańców Woli Chorzelowskiej od nr 1 domy wzdłuż drogi do Zapola do nr 65.
Na godz. 1500 mieszkańców Woli Chorzelowskiej z pozostałych numerów.
Na godz. 1600 zapraszam młodzież.

Wtorek:
O godz. 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.
Na godz. 1300 zapraszam mieszkańców z za obwodnicy tj. Ławnica oraz Trześń Rudziska i Wiry.
Na godz. 1400 mieszkańców Trześni z ul. głównej.
Na godz. 1500 pozostałych mieszkańców Trześni z Błoniarzy, ulicy przy kościele, Hyjkówki, przy lesie.
Na godz. 1600 zapraszam dzieci.

Zachęcam Was drodzy parafianie do udziału w tym szczególnym nabożeństwie. Znajdźmy choć odrobinę czasu, aby Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie powierzyć siebie, swoją rodzinę, codzienne, życiowe sprawy, aby czas Wielkiego Postu przeżyć jak najowocniej.
Członków Róż Różańcowych czy z innych Grup Duszpasterski zachęcam do prowadzenia Adoracji, modlitwy, śpiewu, chwili ciszy. W pierwszej ławce będą mikrofony i materiały pomocnicze do prowadzenia Adoracji.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900 i 1700. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób między 18 a 60 rokiem życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia).
W środę popielcową okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. o 700 i 900 oraz od godz. 1600. Będzie także ks. Robert nasz rodak, skorzystajmy z tej okazji by z czystym sercem rozpocząć Wielki Post.

Nabożeństwa wielkopostne:

Piątek:
Godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 1630 Droga Krzyżowa, po niej Msza św.

Niedziela:
Godz. 1430 Droga Krzyżowa poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia,
Godz. 1500 Gorzkie Żale i po nich Msza św.

4. W Wielkim Poście Msze św. w niedzielę będą o godz. 700, 900 i po gorzkich żalach, które będą o 1500.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i ubrały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, numery za obwodnicą, ulica na Rudziskach od numerów 24 do numerów 29.