Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkanocna

adminOgłoszenia

1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II, która miała miejsce w 1981 r. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będziemy przeżywać do października, w miesiącach w których Fatimska Pani objawiała się Dzieciom Fatimskim.
Rozpoczniemy o godz. 1730 nabożeństwem majowym, po nim Msza św. i procesja z różańcem fatimskim.
Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – rodzice młodzieży, która w maju przyjmie sakrament bierzmowania,
II – ojcowie,
III – matki,
IV – kandydaci do bierzmowania z kl. VIII,
V – lektorzy,
Feretronu dzieci fatimskich Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową.
Przynieśmy na nabożeństwo fatimskie lampiony.

4. W piątek święto św. Macieja Apostoła. W piątek również rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

5. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w następną niedzielę.

6. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. 4 będzie w niedzielę 16 maja o godz. 1100.

7. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziców dzieci kl. 4, które przeżywają I rocznicę Komunii św.

8. W najbliższą sobotę, 15 maja podczas uroczystej Mszy św. o godz. 1030 w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie, zostanie ogłoszony błogosławionym Sługa Boży Ks. Franciszek Maria od Krzyża Jordan, założyciel Zgromadzenia Salwatorianów do którego należy pięciu naszych księży rodaków. Transmisja z tej uroczystości w telewizji Trwam i telewizji internetowej EWTN Polska.