Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkanocna

adminOgłoszenia

1. VI Niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 1400 i po nim Msza św. W dni powszednia nabożeństwa majowe w naszym kościele, transmitowane również na stronie parafialnej, codziennie o godz. 1730 , po nich Msza św.

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje – od niedzieli do środy.

3. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Na nabożeństwie majowym i Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar w osobie Papieża Polaka, jego życie, nauczanie, świadectwo jakie nam, zwłaszcza Polakom dawał. Po Mszy św. wieczornej wspólny śpiew Barki oraz Inauguracja konkursu o św. Janie Pawle II zatytułowanym „Co powiedzieć chciałeś, kiedy w oknie stałeś…”. Zachęcam do umieszczenia w oknach naszych domów flag papieskich i wizerunku św. Jana Pawła II.

4. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego. Zapraszam szczególnie kandydatów do bierzmowania do uczestnictwa w nowennie w kościele czy z rodziną w domu poprzez transmisję na naszej stronie parafialnej.

5. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w następną niedzielę 24 maja. To także Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

6. Zapraszam na spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z jednym rodzicem we wtorek przed nabożeństwem majowym na godz. 1700.

7. Dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały kościół i ubierały kwiatami oraz przygotowały dekorację z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 131 do 138B.

8. Pragnę również gorąco podziękować, za prace minionego tygodnia: za koszenie trawy, wszelkie porządki, poprawienie ogrodzenia i za ofiary jakie składacie na cele parafialne przy różnych okazjach czy wpłacając na konto parafialne. Niech Pan obdarza potrzebnymi łaskami i Maryja ma w nieustannej swej opiece.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Możemy w nim przeczytać m.in. o tym jak niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. Świadectwa, które potwierdzają heroiczną decyzję Emilii i Karola Wojtyłów o urodzeniu dziecka – przyszłego papieża, mimo zagrożenia życia matki.