Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkiego Postu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. V niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna, dawniej nazywany, pierwszy tydzień Męki Pańskiej. Wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek.

 

  1. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

Tego dnia rozpoczniemy także w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne.

 

Bardzo Was gorąco proszę, pamiętajcie w modlitwach o księdzu rekolekcjoniście, który będzie głosił nam rekolekcje oraz o całej naszej Rodzinie parafialnej, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał jak najobfitsze owoce, jeszcze bardziej nas zjednoczył z Bogiem, w gronie rodziny i z naszymi bliźnimi i przygotował nas do dobrej spowiedzi.

W poszczególne dni Msze św. z nauką rekolekcyjną będą i rano i wieczorem. Zagospodarujmy sobie w tych dniach czas tak, aby wziąć udział w rekolekcjach.

 

  1. Spowiedź św. w naszej wspólnocie będziemy przeżywać w czwartek. Rozpocznie się o godz. 1400 i będzie do Mszy św. do godz. 1700 z półgodzinną przerwą o godz. 1530.

 

  1. W piątek na godz. 1630 zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. 8 na spotkanie formacyjne.

 

  1. Następna niedziela, to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Składka z tej niedzieli na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, parafian z Trześni, z numerów od 205 do 213B.

 

  1. Gorące podziękowania rodzinom z Trześni za ofiary jakie wczoraj złożyły na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wielkie Bóg zapłać młodzieży, która odwiedzając nasze domy włączyła się czynnie w parafialną akcję.

 

  1. Bóg zapłać również za ofiary składane dzisiaj w kopertach na tacę, z racji 3 niedzieli miesiąca, czy też wpłacane na konto parafialne. Niech wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców Pan obdarza swym błogosławieństwem i nasza Fatimska Pani ma w swej opiece.

 

 

 

Program Rekolekcji

 

Wtorek

700     Msza św. z nauką rekolekcyjną.

1700   Msza św. z nauką rekolekcyjną i po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn.

 

Środa

700     Msza św. z nauką rekolekcyjną.

1700   Msza św. z nauką rekolekcyjną i po Mszy św. nauka stanowa dla niewiast.

 

Czwartek

700     Msza św. z nauką rekolekcyjną.

1700   Msza św. z nauką rekolekcyjną.