Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkiego Postu

adminOgłoszenia

1. V niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna, dawniej nazywany, pierwszy tydzień Męki Pańskiej. Wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W środę 24 marca przypada Dzień Misjonarzy Męczenników.

3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. tego dnia o godz. 700, 900 i 1700. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy z nas może też duchowo adoptować poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Adopcja ta polega na odmówieniu codziennej modlitwy, jednej tajemnicy różańca świętego i podjęcia jakiegoś dobrego czynu. Kto by chciał przyłączyć się do duchowej adopcji może zabrać karteczkę do tego przeznaczoną (są one obok prasy katolickiej), wypełnić ją i w następną niedzielę lub dni powszednie złożyć w zakrystii czy wrzucić na tacę.

4. W piątek Dzień Modlitw za Więźniów.

5 . Następna niedziela, to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 900.

6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 59 do 69.
Bóg zapłać również za ofiary składane z racji 3 niedzieli miesiąca na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu włączyli się w różne prace dla wspólnego dobra naszej parafialnej rodziny.

7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy prasie katolickiej.

8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. siostrę Józefę Bernat pochodzącą z naszej parafii z Woli Chorzelowskiej. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…