Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkiego Postu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. V niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna, dawniej nazywany, pierwszy tydzień Męki Pańskiej. Wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek.

 

  1. W tym szczególnym czasie rozpoczęliśmy także w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne.

Program naszych Rekolekcji …

/dostępny także w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii/.

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 1100 udamy się także z posługą sakramentalną do chorych. Będą to przedświąteczne odwiedziny chorych.

 

  1. Bardzo Was gorąco proszę, Drodzy Parafianie, pamiętajcie w modlitwach o księdzu Józefie, który głosi nam w tym roku rekolekcje oraz o całej naszej Rodzinie parafialnej, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał jak najobfitsze owoce, jeszcze bardziej nas zjednoczył z Bogiem, w gronie rodziny i z naszymi bliźnimi.

W poszczególne dni Msze św. z nauką rekolekcyjną będą i rano i wieczorem. Zagospodarujmy sobie w tych dniach czas tak, aby wziąć udział w rekolekcjach.

 

  1. Po zmianie czasu Msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 1800.

 

  1. Spowiedź św. w naszej wspólnocie będziemy przeżywać w środę. Rozpocznie się o godz. 1430 i będzie do Mszy św. do godz. 1800 z półgodzinną przerwą o godz. 1600.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. o godz. 630 i 1800. Nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 1700.

 

  1. Następna niedziela, to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały nasz parafialny kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, parafian z Trześni, z numerów od 131 do 139.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom z Ławnicy, Oś. Mościska, Rudzisk i Woli Chorzelowskiej za ofiary jakie wczoraj złożyły na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wielkie Bóg zapłać grupce młodzieży, która odwiedzając nasze domy włączyła się czynnie w budowanie żywego kościoła naszej wspólnoty.