Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkanocna

adminOgłoszenia

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele, transmitowane również na stronie parafialnej, codziennie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400, po nich Msza św.

2. W liturgii tygodnia:

  • – w czwartek święto św. Macieja Apostoła.
  • – w sobotę święto Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski. To także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o pasterzu diecezji w naszych modlitwach.

3. W środę 13 maja, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie w naszej parafii. O godz. 1730 nabożeństwo majowe, po nim Msza św. i pokutny różaniec fatimski. W miesiącu maju z racji nam znanych nie będzie procesji podczas nabożeństwa fatimskiego.

4. W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszam po jednym z rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie.

5. Dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały kościół i ubierały kwiatami. Bardzo proszę o sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 128 do 130A i tzw. Stara Wieś numery 339 do 342B.

6. Pragnę gorąco podziękować panom Krzysztofowi i Łukaszowi Piechota za zrobienie kompostownika na cmentarzu parafialnym. Przy tej okazji zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian. Troszczmy się o naszych bliskich zmarłych modlitwą zanoszoną do Boga Ojca oraz wspólną troską o nasz parafialny cmentarz. Do kompostownika wyrzucajmy stare wieńce, kwiaty, wszelkie odpady biodegradowalne, a szarfy, plastikowe wkłady i inne tworzywa sztuczne do odpowiedniego kosza, także i szkło do odpowiedniego pojemnika. Nie bójmy się zwrócić uwagę tym, którzy się jeszcze nie nauczyli segregacji, czy też śmieci z domu przywożą do kontenerów przy naszym parafialnym cmentarzu. Niech braterskie upomnienie pomoże we wspólnej trosce o miejsce wiecznego odpoczynku naszych bliskich.

7. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Możemy przeczytać m.in. „Komunia z odzysku” czyli o tym, że pandemia może przyczynić się do pogłębienia przeżywania Pierwszej Komunii świętej; czy też artykuł „Co będzie po?”, w nim o tym, że na wiele rzeczy spojrzymy inaczej i czy coś może zmienić się na trwałe.

8. Różaniec w intencji ustania epidemii koronawirusa codziennie o 2030 transmitowany z naszego kościoła.

9. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Maria Garlewicz z Mościsk oraz Lesław Jamróz z Trześni. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …