Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkanocna

1. W naszej wspólnocie przeżywamy Uroczystości Odpustowe ku czci naszego patrona św. Wojciecha. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 1100.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcam gorąco do umacniania i rozwijania pobożności maryjnej poprzez wspólną modlitwę Litanią loretańską w gronie najbliższych także w domach czy też przy kapliczkach.

Msze św. niedzielne w miesiącu maju będą o godz. 700, 900 i po nabożeństwie majowym, które będzie o 1400.

– w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc., patronki Europy; to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej;

– w czwartek św. Atanazego, bpa i dok. Kośc. Dzień Flagi RP oraz Dzień modlitw za Polonię i Polaków za granicą;

– w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 o 1400 nabożeństwo majowe i po nim Msza św. O godz. 1100 Msza św. Pierwszokomunijna dla dzieci z kl. 3 i ich rodzin;

– w sobotę św. Floriana, męcz. Święto patronalne strażaków. O godz. 1630 nabożeństwo pierwszo sobotnie;

– w przyszłą niedzielę o godz. 1100 Msza św. dla dzieci z kl. 4 i ich rodzin z okazji rocznicy I Komunii Św.

1. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku w środę od godz. 1630.

Do chorych w tym miesiącu wyjątkowo udam się w sobotę od godz. 800.

1. Bóg zapłać rodzinom za sprzątanie kościoła, dekoracje kwiatową oraz koszenie trawy wokół świątyni w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu rodziców dzieci pierwszo-komunijnych z kl. 3.