Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkanocy

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
Dziś przypada także rocznica zakończenia II wojny światowej.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400, na które serdecznie zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież.

3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. – głównego patrona Polski i diecezji.

4. W najbliższy piątek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, także kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II, która miała miejsce w 1981 r. tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będziemy przeżywać do października, w miesiącach w których Fatimska Pani objawiała się Dzieciom Fatimskim. Rozpoczniemy o godz. 1730 nabożeństwem majowym, po nim Msza św. i procesja z różańcem fatimskim. Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:

I – Różę św. Jana Pawła II,
II – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych z kl. 3,
III – Rodzice dzieci kl. 4 przeżywających rocznicę I Komunii św.,
IV – Młodzież z kl. VIII, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania,
V – Lektorzy.
O niesienie Feretronu Dzieci Fatimskich proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych /tu rodziców bardzo proszę o pomoc/. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Przynieśmy na nabożeństwo fatimskie lampiony.

5. W sobotę święto św. Macieja Apostoła.

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci z kl. 4 za sprzątanie kościoła oraz koszenie wokół świątyni w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 140 do 154.