Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

  1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1400 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

Msze św. w niedzielę w miesiącu maju będą o godz. 700, 900 i po nabożeństwie majowym, które będzie o 1400.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we wtorek św. Atanazego, bpa i dok. Kośc. Dzień Flagi RP oraz Dzień modlitw za Polonię i Polaków za granicą,

– w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 o 1400 nabożeństwo majowe i po nim Msza św. O godz. 1100 Msza św. Pierwszokomunijna dla dzieci z kl. 3 i ich rodzin,

– w czwartek św. Floriana, męcz. Święto patronalne strażaków,

– w sobotę święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 Msza św. dla dzieci z kl. 4 i ich rodzin z okazji rocznicy I Komunii Św.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 połączona z nabożeństwem majowym i Msze św. o godz. 630 i 1800.

Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1300.

Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

 

  1. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła oraz koszenie trawy i porządki na zewnątrz w minionym tygodniu i za dekoracje. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziców dzieci z kl. 4, które w przyszłą niedzielę będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.

 

  1. Również wielkie Bóg zapłać za wspólne przeżywanie „Dnia Dobra” w minioną niedzielę. Serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów, sponsorów, dobrodziejów i wielkiej rzeszę wolontariuszy, którzy włączyli się do wspólnego organizowania festynu „Rodzina – mam dla ciebie czas”. Te podziękowania pragnę złożyć na ręce katechetki Pani Celiny Szymańskiej i prezesa OSP Trześń pana Krzysztofa Piechoty.