Ogłoszenia 4 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, dekoracje świąteczne, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus do środy o godz. 1700, a w czwartek, w Wigilię, o godz. 700.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się, aby nasze wieczerze wigilijne miały charakter religijny, który podkreśli wspólna modlitwa rodzinna, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy postny charakter tego dnia, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Zapraszam też do udziału w Pasterce o północy, transmitowanej również na stronie parafialnej. Taca z tej Mszy św. na Fundusz Obrony Życia.

4. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie owsa.

6. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich.

7. Do chorych, których odwiedzam przed świętami, oraz tych którzy będą zgłoszeni wcześniej, udam się we wtorek od godz. 800 z posługą sakramentalną.

8. W poniedziałek po Roratach zapraszam Parafialny Zespół Synodalny na krótkie spotkanie, ostatnie w tym roku.

9. W środę młodzież z Grupy Apostolskiej zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1900.

10. W ramach wspólnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia bardzo proszę mieszkańców:
– Woli Chorzelowskiej o przygotowanie oświetlenia wokół kościoła ,
– Mielec-Mościska o wystrój wewnątrz kościoła,
– Trześń-Rudziska o przygotowanie szopki.

11. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz kościół parafialny. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Osiedla Mościska, numery od 1 do 15 przy ul. Pogodnej.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tace z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.