Ogłoszenia 4 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, dekoracje świąteczne, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Roraty i Nowenna do Dzieciątka Jezus do czwartku o godz. 1700, a w piątek, w Wigilię, o godz. 700.

3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Taca z tej Mszy św. przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1030.

5. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Mościsk z ul. Pogodnej z numerów od 35 do 47.
Bardzo proszę również rodziny wyznaczane w minionym tygodniu i obecnym o ewentualne odśnieżanie, udrażnianie schodów wejściowych do kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tace w 3 niedzielę miesiąca i wpłacane na konto parafialne, z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.

7. Chcę również gorąco podziękować osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy pracach porządkowych jak i przy organizacji spowiedzi świętej. Polecam was wszystkich opiece naszej Fatimskiej Pani.

8. Zwracam się z prośbą o pomoc przy dekoracjach świątecznych.
I tu bardzo proszę:

– parafian Osiedla Mościska o dekorację wewnątrz kościoła,
– parafian Trześń-Rudziska o przygotowanie szopki,
– parafian z Woli Chorzelowskiej o dekoracje na zewnątrz kościoła.

9. Do chorych, których odwiedzam przed świętami, oraz tych którzy będą wcześniej zgłoszeni, udam się w środę od godz. 800.

10. W dzisiejszą niedzielę młodzież z AGM-u prowadzi kiermasz świąteczny, włączając się do akcji Parafialnego Oddziału Caritas „Dzielmy się z potrzebującymi z naszej wspólnoty”.

11. Kolęda w naszej parafii będzie miała przebieg jak w zeszłym roku. Będą sprawowane Msze św. za rodziny z poszczególnych części parafii. Udam się też z wizytą duszpasterską do tych rodzin, które wcześniej wyraźnie o to poproszą. Chęć przyjęcia kapłana z kolędą w formie tradycyjnej można zgłaszać w zakrystii, można też napisać na kartce nazwisko rodziny zgłaszającej, adres i wrzucić ją do skrzyni przy prasie katolickiej czy też na tacę przy najbliższej okazji.