Ogłoszenia 33 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.

2. W liturgii tygodnia:
– We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
– W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. Święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
– W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
– W sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, Dzień Życia Kontemplacyjnego.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 1630 polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian, czy to w kościele czy w domu poprzez łącza internetowe.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na cele parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkich ofiarodawców wynagradza swym błogosławieństwem i Fatimska Pani ma w swej opiece.

5. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej, z numerów od 59 i domów sąsiadujących po obu stronach drogi do końca zapola.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny oraz tych, którzy chcieliby się włączyć w dzieło V Synodu Diecezji Tarnowskiej.