Ogłoszenia 32 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza w ramach Wizytacji Kanonicznej. Cieszymy się bardzo, że możemy dzisiaj pod jego przewodnictwem spotkać się z naszym Panem na „łamaniu chleba”, Eucharystii.

2. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.

3. W liturgii tygodnia:
– we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto,
– w środę św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła,
– w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa. Tego dnia, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Dziękując Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej umiłowanej Ojczyzny.
– w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika,
– w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna, męczenników.

4. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z numerów od 70 do 77 C.
Pragnę jeszcze gorąco podziękować panom i młodzieży za pomoc w przygotowaniach Liturgii w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu i Wam kochani za piękne świadectwo, licznej obecności i wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

5. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej rodziny parafialnej śp. Edwarda Tabora. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…