Ogłoszenia 32 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

2. W liturgii obecnego tygodnia:
– W poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto.
– We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
– W środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Tego dnia, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej umiłowanej Ojczyzny.
– W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
– W piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.
W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.

3. W przyszłą, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, składka na cele parafialne.

4. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej, z numerów od 49 do 58 d.

5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Alicja Bielat, Maria Fitał i Krzysztof Skiba. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…