Ogłoszenia 31 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość 38. rocznicy poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał 21 października 1984 roku Ks. Bp Władysław Bobowski. Modlimy się za ofiarodawców i budowniczych naszej parafialnej świątyni, wypraszając dla żywych potrzebne laski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Fatimskiej, a dla zmarłych radość nieba.

2. Jutro o godz. 1630 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszam serdecznie. Pragnę również gorąco podziękować poszczególnym grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadziły Różaniec w poszczególne dni.
Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą o godz. 1700 a w niedziele, od przyszłej włącznie, o godz. 700, 900 i 1030.

3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 900, 1030 i na cmentarzu: o godz. 1400 Różaniec za zmarłych i po nim Msza św.

4. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 700, 900 i 1730 poprzedzone wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

5. W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu będzie zbiórka do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni o godz. 1600 połączona z Różańcem i Wypominkami za naszych bliskich zmarłych.
Do chorych udam się w I piątek od godz. 800

7. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować, w te dni, wyłącznie za zmarłych.

8. W miesiącu listopadzie codziennie, w dni powszednie, o 1630 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i po nim Msza św. W niedzielę, przez cały rok, wypominki będą przed Mszą św. o godz. 900 i 1030

9. Bardzo proszę zadbajmy wspólnie o nasz parafialny cmentarz, o porządek na nim. Wyrzucajmy śmieci do odpowiednich pojemników. Nie wrzucajcie proszę tworzyw sztucznych do kompostownika, który jest przeznaczony na odpady biodegradowalne. Na plastik i szkło są wyznaczone pojemniki. Niech nasza wspólna troska o święte miejsce, jakim jest cmentarz, będzie wyrazem naszej pamięci i pomocy jaką możemy nieść naszym bliskim zmarłym.
W najbliższe dni ruch przy cmentarzu będzie wzmożony, dlatego też zachęcam do wykorzystania placu jaki mamy naprzeciw cmentarza jako parking dla samochodów.

10. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:
– W pierwszy czwartek na godz. 1600 zapraszam kl. 8.
– W pierwszy piątek na godz. 1600 zapraszam kl. 7.

11. Bóg zapłać członkom dotychczasowej Rady Parafialnej, za ich zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego naszej parafii. Skład nowej Rady Parafialnej wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Dziękuję za gotowość i liczę na współpracę we wspólnej trosce o Kościół Powszechny w wymiarze kościoła parafialnego.

12. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z numerów od 80 do 91 B.

13. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej rodziny parafialnej śp. Jana Gawrysia z Trześni, którego pogrzeb będzie jutro. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…