Ogłoszenia 31 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1 . Przeżywamy dzisiaj Uroczystość 37. rocznicy poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał 21 października 1984 roku Ks. Bp Władysław Bobowski. Modlimy się za ofiarodawców i budowniczych naszej parafialnej świątyni, wypraszając dla żywych potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Fatimskiej, a dla zmarłych radość nieba.

O godz. 1400 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszam serdecznie. Pragnę również gorąco podziękować poszczególnym grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadziły Różaniec w poszczególne dni.

2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 900, 1030 i na cmentarzu – o godz. 1400 Różaniec za zmarłych i po nim Msza św.

3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700 poprzedzone wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

4. W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu będzie zbiórka do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5. W środę okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 1600. W naszej parafii jest możliwość skorzystania ze spowiedzi każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. Zechciejmy przystąpić do sakramentu pokuty, by nieś pomoc naszym bliskim zmarłym, zyskują dla nich odpusty.

6. W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. To także pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1700. Od godz. 1600 nabożeństwo powołaniowe.

7. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca Msze wotywne o godz. 630 i 1700. Nabożeństwa wynagradzające i pierwszo sobotnie o godz. 1600.
Do chorych udam się w I piątek od godz. 800.

8. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

9. W miesiącu listopadzie codziennie, w dni powszednie, o 1630 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i po nim Msza św. W niedzielę, przez cały rok, wypominki będą czytane przed Mszą św. o godz. 900 i 1030.

10. Bardzo proszę zadbajmy wspólnie o nasz parafialny cmentarz, o porządek na nim. Wyrzucajmy śmieci do odpowiednich pojemników. Nie wrzucajcie proszę tworzyw sztucznych do kompostownika, który jest przeznaczony na odpady biodegradowalne. Na plastik i szkło są wyznaczone pojemniki. Niech nasza wspólna troska o święte miejsce, jakim jest cmentarz, będzie wyrazem naszej pamięci i pomocy jaką możemy nieść naszym bliskim zmarłym.

11. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:
– W pierwszy czwartek na godz. 1700 zapraszam kl. 3 wraz z rodzicami.
– W pierwszy piątek zapraszam na godz. 1700 kl. 7 oraz kl. 8 wraz z rodzicami.

12. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z numerów od 59 i domów sąsiadujących po obu stronach drogi do końca zapola.

13. W przyszłą niedzielę 7 listopada będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Bpa Leszka Leszkiewicza w ramach Wizytacji Kanonicznej.

Na Mszę św. o godz. 700 zapraszam szczególnie Róże różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie z ks. Biskupem.

Na Mszę św. o godz. 900 zapraszam szczególnie dzieci i młodzież, zaangażowaną w grupy duszpasterskie działające w naszej parafii.

Na godz. 1100 zapraszam wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza.

14. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej rodziny parafialnej śp. Helenę Surowiec z Trześni oraz Annę Skiba również z Trześni. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…