Ogłoszenia 30 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość 39. rocznicy poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał 21 października 1984 roku Ks. Bp Władysław Bobowski. Modlimy się za ofiarodawców i budowniczych naszej parafialnej świątyni, wypraszając dla żywych potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Fatimskiej, a dla zmarłych radość nieba.

 

 1. We wtorek o godz. 1630 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszam serdecznie. Bardzo proszę o prowadzenie różańca w poniedziałek Różę św. Kingi, a we wtorek wszystkie dzieci. Pragnę również gorąco podziękować poszczególnym grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadziły Różaniec w poszczególne dni.

Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą o godz. 1700,
a w niedzielę, od przyszłej włącznie, o godz. 700, 900 i 1030.

 

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 900, 1030 i na cmentarzu: o godz. 1400 Różaniec za zmarłych i po nim Msza św.

 

 1. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
  o godz. 700, 900 i 1700 poprzedzone wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

 

 1. W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu będzie zbiórka do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni
  o godz. 1600 połączona z Różańcem i Wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

Spowiedź św. w środę, 1 listopada, pół godziny przed każdą Mszą św.

Do chorych udam się w I piątek od godz. 800.

 

 

 1. W Oktawie do 8 listopada o godz. 1630 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i po nim Msza św. W niedzielę, przez cały rok, wypominki będą przed Mszą św. o godz. 900 i 1030.

W dniach od 1 do 8 listopad, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować, w te dni, wyłącznie za zmarłych.

 

 1. Jeszcze raz bardzo proszę zadbajmy wspólnie o nasz parafialny cmentarz, o porządek na nim. Wyrzucajmy śmieci do odpowiednich pojemników.

Ponawiam również prośbę, by nie parkować samochodów na ulicy, zwłaszcza 1 i 2 listopada. Wykorzystajmy do tego parking wzdłuż drogi cmentarnej i plac naprzeciw cmentarza.

 

 1. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Osiedla Mościska, z ul. Pogodnej nr-y od 25 do 42A.

 

 1. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:

– W pierwszy czwartek na godz. 1600 zapraszam kl. 8.

– W pierwszy piątek na godz. 1600 zapraszam kl. 7.