Ogłoszenia 3 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia niech pobudza nas do refleksji, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700 transmitowane z parafialnej strony internetowej.

3. Wspominamy dziś kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

4. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień. Niech obecny tydzień obfituje w modlitwę za nasze rodziny, za całą rodzinę parafialną, aby były na wzór Świętej Rodziny pełne wzajemnej miłości, życzliwości, dobroci.

5. W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i doktora Kościoła.

6. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. W środę Apostolska Grupa Młodzieżowa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1900, transmitowaną również na stronie parafialnej.

7. Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia świec na stół wigilijny. Kupując świecę włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech te świece, zapalone podczas Wigilii, tworzą jedną wielką Rodzinę Dzieci Bożych, które są otwarte na każdego człowieka, a zwłaszcza potrzebującego.

8. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz kościół parafialny. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Mościsk, ulice Rudnik i Wojska Polskiego. Składka z przyszłej, 3. niedzieli miesiąca, przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

9. Za chwilę przed błogosławieństwem ogólnym będzie obrzęd błogosławieństwa opłatków wigilijnych, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia świąteczne z najbliższymi. Opłatki będzie można zabrać już dzisiaj po Mszy św. Również w ciągu tygodnia będzie można to uczynić, opłatki i świece będą obok prasy katolickiej.

10. Z naszej rodziny parafialnej, w minionym tygodniu, odeszła do wieczności śp. Anna Leśniak z Woli Chorzelowskiej. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…