Ogłoszenia 3 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. W dzisiejszą Niedzielę Gaudete, rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci.

2. W tym tygodniu:
– W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. To także dzień, w którym wspominamy kolejną, 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
– We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
– W środę na godz. 1930 młodzież zaprasza na wspólną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam szczególnie młodzież z klas 7 i 8 w ramach liturgicznych spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
– W czwartek (16 grudnia) rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

3. Bóg zapłać:

Rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Mościsk z ul. Pogodnej z numerów od 18 do 34.
Bardzo proszę również rodziny wyznaczane w minionym tygodniu i obecnym o ewentualne odśnieżanie, udrażnianie schodów wejściowych do kościoła.

Młodzieży, która w dniu wczorajszym roznosiła opłatki wigilijne do naszych rodzin, rodzicom którzy ich wspierali i wam za ofiary złożone przy tej okazji.

Wam Drodzy Parafianie, za dary jakie składacie dzieląc się z bliźnimi. Można je składać jeszcze przez ten tydzień do 4 niedzieli Adwentu, po czym zostaną przygotowane i rozwiezione do osób, rodzin potrzebujących z naszej rodziny parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę młodzież z AGM-u przeprowadzi kiermasz stroików, kartek świątecznych, pierniczków, sianka na stół wigilijny. Ofiarami przy tej okazji młodzi pragną dołączyć się do akcji Parafialnego Oddziału Caritas, aby dzielić się z potrzebującymi z naszej wspólnoty.
Również w przyszłą niedzielę strażacy z OSP Trześń będą rozprowadzać kalendarze po Mszach św.

5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, a na tygodniu w zakrystii można nabyć świece wigilijne, które możemy zapalić na wigilijnym stole, spotykając się w gronie najbliższych, czy też zaświecić na grobach naszych bliskich zmarłych.

6. Przedświąteczna spowiedź św. w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę (18 grudnia) od godz. 1400 do godz. 1700 z przerwą półgodzinną o godz. 1530. Będą księża z dekanatu. Zachęcam gorąco do skorzystania z sakramentu pokuty, przygotowując swoje serca na przyjście Pana.