Ogłoszenia 28 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Dziś, a także w sobotę 16 października, dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1630, a w niedzielę o 1400. Zapraszam serdecznie do udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.
Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:
Poniedziałek – Różę św. Kingi
Wtorek – dzieci z kl. 5
Środa – Różę św. Ojca Pio
Czwartek – wszystkie dzieci
Piątek – klasę 6
Sobota – Rycerstwo Niepokalanej

3. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę bł. Honorat Koźmiński, prezbiter,
– w piątek św. Teresa od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.,
– w sobotę św. Jadwiga Śląska.

4. Zapraszam wszystkich serdecznie w środę, 13 października, na ostatnie w tym roku Nab. Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700 i następnie procesja z różańcem św. O 1630 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej, zmieniając się po kolejnych dziesiątkach:
I – Rodziców dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.,
II – Ojców,
III – Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8,
IV – Matki,
V – Różę św. Jana Pawła II.

O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci z kl. 4 w strojach komunijnych. O prowadzenie Różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszam młodzież z klas 7 i 8 w ramach przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Pamiętajmy w modlitwie o wychowawcach tak żyjących jak i zmarłych.

6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszam na apel jasnogórski ze św. Janem Pawłem II na godz. 2030.

7. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej nr 21 do 32.

8. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, składka będzie przeznaczona na ułożenie chodnika z kostki w nowej części cmentarza, tzw. kwaterze III, gdzie obecnie chowani są nasi bliscy zmarli.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przy prasie katolickiej są karteczki na wypominki, które można zabrać.

10. Apel Policji:
W związku z nasileniem się oszustw, Komenda Powiatowa Policji w Mielcu apeluje w szczególności do osób starszych, o zachowanie ostrożności i rozwagi w kontaktach telefonicznych z osobami podszywającymi się pod przedstawicieli Policji, banków, agencji ubezpieczeniowych, ZUS-u.