Ogłoszenia 28 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o 1400. Zapraszam serdecznie do udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.
Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:
Poniedz. – kl. 5,
Wtorek – wszystkie dzieci,
Środa – Różę św. Kingi,
Czwartek – kl. 6,
Piątek – Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Urszula Gawryś,
Sobota – ministrantów.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– w czwartek bł. Honorat Koźmiński, prezbiter,
– w sobotę św. Teresa od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.

3. W czwartek, 13 października, ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800 i następnie procesja z różańcem św.
Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej, zmieniając się po kolejnych dziesiątkach:
I – Lektorów
II – Różę św. Wojciecha
III – Różę św. Anny
IV – Różę św. Rity
V – Różę św. Jana Pawła II.
O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci z kl. 4 w strojach komunijnych. O prowadzenie Różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszam młodzież z klas 7 i 8 w ramach przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zabierzmy ze sobą lampiony.

4. W piątek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Pamiętajmy w modlitwie o wychowawcach tak żyjących jak i zmarłych.

5. W przyszłą niedzielą, w którą przypada 44. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II, przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski. Tego dnia nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy montażem słowno muzycznym przygotowanym przez młodzież, związanym z naszym św. Papieżem, na który serdecznie zapraszam. W Dzień Papieski będziemy mogli ofiarami do puszek wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z nr od 49 do 58 D.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przy prasie katolickiej są karteczki na wypominki, które można zabrać.