Ogłoszenia 28 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Bóg zapłać naszemu rodakowi ks. Szymonowi Pietryka, który pracuje na misjach w Środkowej Afryce, za słowo Boże jakie dzisiaj do nas wygłosił. Wspierajmy modlitwą naszego rodaka-misjonarza w jego posłudze na kontynencie afrykańskim.

2. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Dziś, a także w piątek, 16 października dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. W tym tygodniu:
– we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
– w środę Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą,
– w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, to także Dzień Dziecka Utraconego,
– w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia przypada rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża,
– w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
– w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty.

4. Zachęcam gorąco wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1630, a w niedzielę o godz. 1400.
Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:
Poniedz. – wszystkie dzieci.
Wtorek – młodzież z Apostolskiej Grupy Młodzieżowej.
Środa – młodzież, która w tym roku przyjęła sakr. bierzm., czyli klasy pierwsze szkoły ponadpodstawowej,
Czwartek – młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z kl. 7 i 8.
Piątek – wszystkie dzieci.
Sobota – dzieci z klas 4, 5 i 6.
Gdyby któraś z Róż Różańcowych, czy inna grupa, chciała prowadzić różaniec to proszę aby się zgłaszać.

5. Zapraszam wszystkich serdecznie we wtorek na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17 00 i następnie procesja z różańcem św. Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej, zmieniając się po kolejnych dziesiątkach:
– ojców,
– matki,
– młodzież,
– Liturgiczną Służbę Ołtarza,
– rodziców.
O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych.

6. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej nr 111 oraz numery od 1 do 7.
Pragnę serdecznie podziękować panom za pomoc przy koszeniu wokół kościoła, cmentarza, placu przy cmentarzu, który w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie nam służył jako parking oraz innych placów parafialnych.