Ogłoszenia 27 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o 1400. Zapraszam serdecznie do udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:

Poniedz.    – wszystkie dzieci,

Wtorek      – kl. VI,

Środa         – wszystkie dzieci,

Czwartek   – kl. V,

Piątek        – młodzież,

Sobota       – Dziewczęcą Służbę Maryjną.

 

  1. W piątek, 13 października, ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800 i następnie procesja z różańcem św.

Bardzo proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, zmieniając się po kolejnych dziesiątkach:

 

I – Różę św. Wojciecha

II – Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII

III – Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus

IV – Młodzież z kl. VII

V – Różę św. Jana Pawła II

 

O niesienie różańca bardzo proszę dzieci z kl. 4 w strojach komunijnych. O prowadzenie Różańca proszę młodzież z Grupy Apostolskiej. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszam młodzież z klas 7 i 8 w ramach przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zabierzmy ze sobą lampiony.

 

  1. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Pamiętajmy w modlitwie o wychowawcach tak żyjących jak i zmarłych.

 

  1. W przyszłą niedzielą przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Tego dnia nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy montażem słowno muzycznym przygotowanym przez młodzież. W Dzień Papieski będziemy mogli ofiarami do puszek wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

  1. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z nr od 100 do 102 oraz wszystkie numery 83.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przy prasie katolickiej są karteczki na wypominki, które można zabrać.