Ogłoszenia 27 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam gorąco wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1630, a w niedzielę o 1400. Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu:
Poniedz. – wszystkie dzieci.
Wtorek – Liturgiczną służbę Ołtarza.
Środa – Róże Różańcową św. Teresy, zelatorka Babula Władysława.
Czwartek – Wszystkie dzieci.
Piątek – Dziewczęcą Służbę Maryjną.
Sobota – Róże Różańcową św. Kingi, zelatorka Bielat Alicja.
Ponawiam zachętę, aby dołączać do Róż Żywego Różańca, szczególnie rodziców do Róży Różańcowej Rodziców, którzy modlitwą różańcową chcieliby wspierać swoje dzieci w drodze do prawdziwego szczęścia.

2. W liturgii tygodnia: – w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i męczennicy, – w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W przyszłą niedzielę w Polsce będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Niech naszym wotum wdzięczności św. Janowi Pawłowi II będzie nasz udział tego dnia w nabożeństwie różańcowym poprzedzonym krótkim montażem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako pomoc młodzieży zdolnej z ubogich rodzin.

3. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 327 do 337.