Ogłoszenia 26 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiejszą Niedzielę Synodalną przeżywamy jako Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.

2. W liturgii tygodnia:
– we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,
– w środę wspomnienie św. Wacława, męcz.,
– w czwartek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
– w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.,
– w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew., dok. Kośc. To także pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godz. 630 i 1800. O godz. 1700 nabożeństwo pierwszo sobotnie, połączone z różańcem, prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

3. W tym tygodniu rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, w sobotę.
Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 1730 i po nim Msza św.
Zmieni się nieco porządek nabożeństw w niedzielę:
Msze św. o godz. 700, 900, o godz. 1400 nabożeństwo różańcowe i po nim Msza św.

4. W tym miesiącu wyjątkowo okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem będzie w niedzielę, 2 października, pół godziny przed każdą Mszą św. czy nabożeństwem.

5. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Woli Chorzelowskiej z numerów od 21 do 32.

6. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, ks. Biskup Ordynariusz zarządza w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad w dniu 23 października 2022 r. Bardzo proszę o zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Możemy to uczynić w zakrystii czy też napisać na kartce imię i nazwisko kandydata i wrzucić do skrzynek przy prasie katolickiej bądź na tacę.

7. Bóg zapłać za ofiary, z ostatniej 3 niedzieli miesiąca z przeznaczeniem na cele parafialne, jakie zostały złożone w kopertach na tacę czy wpłacone na konto parafialne. Niech Maryja, Fatimska Pani, Królowa Różańca świętego wyprasza dla wszystkich ofiarodawców i ich rodzin potrzebne łaski.