Ogłoszenia 26 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest niedzielą synodalną oraz dniem modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, a także Dniem Modlitw o Trzeźwość.

2. W liturgii tygodnia: W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika. We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

3. W czwartek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 1630 i po nim Msza św. o godz. 1700. Tych, którzy nie dadzą rady danego dnia dotrzeć do kościoła, zachęcam gorąco do wspólnego, rodzinnego odmawiania różańca w domach. Zmieni się nieco niedzielny porządek nabożeństw. Msze święte będą o godz. 700, 900 oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 1400 i po nim Msza św. Bardzo proszę o prowadzenie Różańca w tym tygodniu: Czwartek – dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Piątek – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8. Sobota – członków Rycerstwa Niepokalanej. Niedziela – Apostolską Grupę Młodzieżową. Przed miesiącem różańcowym zachęcam wszystkich gorąco, drodzy parafianie, aby dołączać się do Róż Różańcowych. Wyszła od parafian inicjatywa, aby założyć nową Różę Różańcową rodziców, którzy będą codziennie odmawiać dziesiątkę różańca za swoje dzieci. Gdyby ktoś chciał dołączyć do Róży Różańcowej Rodziców czy innych, można się zapisywać w zakrystii po Mszach św. i w ciągu tygodnia i w następną niedzielę. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca października. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 630 i 1700, o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 630 i 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę od godz. 1600 połączona z nabożeństwem różańcowym. Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1530. Do chorych z parafii udam się w pierwszy piątek od godz. 800.

5. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów: – w pierwszy czwartek zapraszam na spotkanie dzieci z klasy 3 przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami na godz. 1600. – w pierwszy piątek, na spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania, zapraszam młodzież z klasy 7 i 8 wraz z rodzicami na godz. 1600. Obecność obowiązkowa.

6. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 302 do 326.

Życzę błogosławionej niedzieli. Niech Maryja, Królowa Różańca świętego w rozpoczynającym się tygodniu wyprasza dla każdego i każdej z was potrzebne łaski.