Ogłoszenia 24 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W liturgii tygodnia:
– we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.;
To także Dzień Fatimski, na który zapraszam wszystkich serdecznie, na godz. 1800. Rozpoczniemy Mszą św. i po niej procesja różańcowa.
Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – Ojcowie,
II – Róża św. Faustyny,
III – Matki,
IV – Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
V – Mężczyźni.
O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną a różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową;
– w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
Zachęcam, aby szczególnie tego dnia, wyeksponować Krzyż. Ustawmy go w tym czasie w szczególnym, widocznym miejscu w naszych domach, udekorujmy Krzyż i ten w domu i ten przydrożny;
– w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w piątek wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp., męcz.;
– w sobotę, 17 września, rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

4. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziny z Woli Chorzelowskiej z nr 111 oraz numery od 1 do 10.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. dodatek specjalny, poradnik dla rodziców zatytułowany „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu oraz jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata.