Ogłoszenia 24 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.,
To także Dzień Fatimski, na który zapraszam wszystkich serdecznie, na godz. 1800. Rozpoczniemy Mszą św. i po niej procesja różańcowa.
Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – Różę św. Wojciecha
II – Różę św. Kingi
III – Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Maria Krępa
IV – Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Urszula Gawryś
V – Różę św. Elżbiety
O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną a różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową.
– we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
Zachęcam, aby szczególnie tego dnia, wyeksponować Krzyż. Ustawmy go w tym czasie w szczególnym, widocznym miejscu w naszych domach, udekorujmy Krzyż i ten w domu i ten przydrożny.
– w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
– w czwartek wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp., męcz.,
– w sobotę święto Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski, to także patronalne święto młodzieży polskiej.

4. W środę młodzież z Apostolskiej Grupy Młodzieżowej zaprasza na wspólne uwielbienie Boga podczas Adoracji o godz. 1930.

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 302 do 324.

7. Komunikaty lokalne:
– Wójt Gminy Mielec przypomina o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 do 31 września b.r.
– dzisiaj o godz. 1700 w budynku OSP w Trześni odbędzie się zebranie wiejskie.
Szczegóły komunikatów na tablicy ogłoszeń.