Ogłoszenia 24 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Zachęcam, aby szczególnie tego dnia, wyeksponować Krzyż. Ustawmy go w tym czasie w szczególnym, widocznym miejscu w naszych domach, udekorujmy Krzyż i ten w domu i ten przydrożny.

3. We wtorek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

4. W środę św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej pomocy o godz. 1730.

5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

6. W piątek święto świętego Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski. To także patronalne święto młodzieży polskiej. Zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież z naszej parafii na godz. 1730 na wspólne uwielbienie Boga Miłosiernego i na Mszę św. o 1800.

7. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tej niedzieli zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 277 do 287.

9. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny: Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.